Hírek : Futbalféria SC - Újpesti Haladás FK 3-1 (0-0)

Futbalféria SC - Újpesti Haladás FK 3-1 (0-0)

SziliKE  2010.06.10. 07:32

Kiegyenlített félidő után megérdemelt győzelem...

Futbalféria SC: Kőszegi Gergely - Sipos Tamás, Koutny Péter, Nagy Nándor ('46 Mihály Ádám) - Farkas Péter ('46 Nagy Gábor), Tóth László ('68 Ruszin Alex), Feit Szilveszter, Farkas Zoltán ('28 Ferenci Gábor), Galovics Ádám ('68 György Patrik) - ifj. Nagy János, Gurbán György

Újpesti Haladás FK: Balogh Rónert - Kovács Gergely ('62 Varga Zoltán), Kasza László, Brand Patrik, Antal Tibor - Almási Norbert, Pósa Dániel, Almási Gábor ('67 Tomcsányi Ferenc), Ferencz Máté Balázs, Kozelka János ('46 Holló Tibor), Rozvadszky Tibor ('46 Fizli András)

Gólszerzők: Ferenci Gábor ('46), ifj. Nagy János ('71), Gurbán György ('81) illetve Kasza László ('83)

Sárga lap: -

Negyedszerre vágtunk neki a találkozónak a tavasz folyamán, hiszen előtte kétszer halasztást kért ellenfelünk illetve egyszer félbeszakadt a mérkőzés. Szerencsére a negyedik nekifutásra már sikerült lejátszani a 90 percet, bár eléggé meleg időben történt ez meg. Számunkra csak a győzelem volt elfogadható, ha bajnoki álmainkat továbbra is életben akartuk tartani. Az első félidőben nem igazán lehetett nagy különbséget felfedezni a két csapat között, mind a két oldalon akadtak kisebb-nagyobb lehetőségek, ám ezek kihasználatlanul maradtak. Legnagyobb helyzetünk talán az volt, amikor középpályásunk egy elé pattanó labdát, 5 méterről pont az elévetődő kapusba rúgott. A másik oldalt is voltak lehetőségek, volt, hogy három az egyben vitték védőnkre a labdát a vendégek támadói, de nem sikerült megoldaniuk a helyzetet. A második félidő jól kezdődött, hiszen máris az elején gólt szereztünk. Ferenci Gábor volt eredményes, aki újra bekerült a csapatba és élt a bizalommal (1-0). Ebben a játékrészben a Hali kapuja többször forgott veszélyben, mint a mienk, de a további 44 perc alatt csak 2 gólt tudtunk lőni. Az elsőt ifj. Nagy János szerezte, aki Ferenci Gábor beadását lőtte közelről a hálóba (2-0). Ezzel a góljával 1 gólra feljött a házi góllövőlista éllovasa mögé, úgyhogy még itt is lesznek izgalmak. 10 perc múltán Gurbán György talált a hálóba, aki 16 méterről a legegyszerűbb, de ebben a helyzetben a legtöbbet érő lövéssel, spiccel talált a hálóba (3-0). A vendégek gárdája pár percre rá szépített Kasza László révén egy fejesből, de nem tudtak annyit újítani a játékukon, hogy pontszerzés legyen a vége (3-1). Így az első kiegyenlített félidő után a második játékrészben magabiztossá tettük győzelmünket, így jó helyzetből várhatjuk az utolsó, mindent eldöntő fordulót.
Gratulálok az Újpesti Haladás FK gárdájának, hiszen sportszerű mérkőzést játszhattunk velük és sokáig egyenrangú ellenfelünk volt.

Jó pihenést mindenkinek a mai és holnapi napra és gratulálok a győzelemhez!

Az elmúlt 17 évben nem volt példa a Futbalféria SC-től az, hogy ennyi győzelme legyen (legtöbb 12 volt), ennyi pontot szerezzen (legtöbb 47 volt) és, hogy biztos feljutást érő helyen végezzen. Sőt, ezzel a győzelemmel min. 2.-ok vagyunk, de ne érjük be az ezüsttel, ha idáig eljutottunk, hogy aztán szombaton szólhasson a Queen dala!