Hírek : 4. forduló: Bp. Polgári SC - Futbalféria SC 2-3 (0-2)

4. forduló: Bp. Polgári SC - Futbalféria SC 2-3 (0-2)

Szilike  2010.10.05. 19:49

Első idegenbeli győzelmünket ünnepelhettük.....

Bp. Polgári SC: Varga József - Varga Szimeon ('46 Rajó Ákos), Tolnay Róbert, Csedrik Viktor, Hegedűs Richárd ('46 Somos Attila) - Hangonyi István, Biczi Ferenc, Bocskay József, Gunyhó Gábor Lajos - Dudás Hunor, Bálint Csaba

Futbalféria SC: Kőszegi Gergely - ifj. Nagy János, Koutny Péter, Nagy Nándor - György Patrik ('80 Szőke Tamás), Tóth László, Feit Szilveszter, Farkas Zoltán ('74 Fejős Dávid), Balog Krisztián ('46 Ruszin Alex)- Nagy Gábor ('46 Farkas Péter), Galovics Ádám ('46 Almási Norbert)

Gólszerzők: Csedrik Viktor ('78), Dudás Hunor ('85 - 11-esből) illetve Nagy Gábor ('30), Balog Krisztián ('32), ifj. Nagy János ('81 - 11-esből)

Sárga lap: Varga József ('80), Tolnay Róbert ('80), Bocskay József ('90), Dudás Hunor ('83)

48 óra sem telt el a csütörtöki meccs lefújása után és már újabb ellenféllel találtuk szembe magunkat. Szombat délután azt a Bp. Polgári SC-t kellett megszorongatnunk saját pályáján, akit 4 pont levonásával sújtottak, így a találkozó előtt ugyanannyi pont állt a nevük mellett, mint a miénk mellett.

A meccsre elég hűvös időben került sor, a Normafa után található KFKI pályán. A hazai gárdát a mi csapatunknál összeségében öregebb, de rutinosabb csapat alkotta. Ennek megfelelően nem rohantak le minket, nem erőnlétben akartak minket megverni. Természetesen az elején, hogy felmérjük ellenfelünk erejét mi sem támadtunk eszetlenül, de miután észrevettük, hogy pontos indításokkal sebezhető a védelmük, elkezdtük a gyorsaságunkat kihasználni. A Polgári gárdája előtt a félidőben nem adódott nagyobb helyzet. Védelmünk kétszer hibázott nagyobbatt, amikor beengedték a lendületből jövő hazaiak támadóit a 16-osonkun belülre, de nem alakult ki nagyobb veszély. Ezzel ellentétben nekünk több támadásunkban is ott volt a gólszerzés lehetősége. Ezekből a 45 perc során kettőt tudtunk értékesíteni. Az elsőt Nagy Gábor nevéhez füzhetjük, aki egy kiugratást követően egy az egyben nem hibázott a kapussal szemben (0-1). A második gólban is nagy szerepe volt az immár 5 meccsen 6 gólnál járó csatárunknak, hiszen kihagyhatatlan helyzetbe hozta Balog Krisztiánt, aki bal lábbal helyezett a kapuba (0-2). Tehát nyugodtan mehettünk a félidőre, bár a két általában jól teljesítő támadónkat is le kellett cserélni a félidőben.

A második félidőben próbáltuk lassítani a játékot és hagytuk ellenfelünket támadni, mivel védelmünk nagyon stabilan állt a lábán. Sőt olykor-olykor a kontrákból veszélyes szituációkat tudtunk kihozni, de nem sikerült az újabb gól megszerzése. A hazaiak próbálkoztak, de a gólszerzés nekik se sikerült. Az utolsó negyedóra viszont izgalmassá sikerült. Egészen a 78. percig bírtuk ki kapott gól nélkül, amikor egy szöglet utáni fejesgóllal szépített a hazai csapat (1-2). Ilyenkor talán azt hitték van keresnivalójuk, de nem sokáig örülhettek, hiszen 3 perccel később Farkas Pétert buktatták a tizenhatoson belül. A 11-est magabiztosan értékesítette a kényszerből középhátvédként játszó ifj. Nagy János (1-3). Ekkor nem hittük, hogy még várhatnánk ránk izgalmak, de sajnos így történt. A 85. percben a Polgári is kapott egy tizenegyest, amelyet Dudás Hunornem annyira magabiztosan, de értékesített (2-3). A hátralévő időben próbálkozott ellenfelünk, de nem tudták begyötörni az egyenlítő gólt, így BLSZ II tagságunk első idegenbeli győzelmét szereztük meg október első délutánján.